Czołowy producent maszyn zielonkowych SaMASZ wprowadził zmiany w listwie PerfectCUT, które przekładają się na jeszcze lepsze cięcie masy zielonej, szczególnie przy niskiej i rzadkiej trawie.

Uzyskano to dzięki zmianie kształtu dysku i wstawki międzypłozowej, a także modyfikacji trzymaka i noża.

Udoskonalony kształt dysku pozwala na lepszy przepływ skoszonego materiału, a co za tym idzie, mniejszy opór podczas cięcia, a w rezultacie oszczędność paliwa. Zmodernizowano także wstawkę miedzypłozową, która w połączeniu z nowym, dłuższym nożem tnącym, zwiększyła rzeczywisty zakres cięcia o prawie 14 mm. Dodatkowo wypoziomowanie jej z powierzchnią listwy tnącej, poprawiło funkcję wstawki jako przeciwnoż.

Przełożyło się to na ulepszenie jakości cięcia, szczególnie w kolejnych pokosach o mniejszej objętości zielonki oraz wyeliminowało ryzyko nawarstwiania się trawy i błota.

Zmodyfikowany przez firmę SaMASZ trzymak, obniżył położenie noża tnącego względem listwy. W połączeniu ze zmianą jego kąta skręcenia poprawiła się funkcja samooczyszczenia listwy. Dzięki zmianie trzymaka w listwie PerfectCUT, szybka wymiana noży odbywa się przy użyciu mniejszej siły.

Bardzo ważną informacją dla użytkowników jest to, że wszystkie elementy, w których zaszły zmiany są kompatybilne z poprzednimi wersjami listew PerfectCUT od 2017 roku. Modyfikacje w listwie PerfectCUT obowiązują dla maszyn z rocznikiem modelowym 2021. 

 

źródło i fot.: SaMASZ

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij