Bentley Systems ogłosił, że opracowuje aplikacje wykorzystujące platformę NVIDIA Omniverse do fotorealistycznej wizualizacji w czasie rzeczywistym i symulacji cyfrowych bliźniaków wielkoskalowych projektów infrastruktury przemysłowej i lądowej.

Firma Bentley Systems rozszerzyła platformę Bentley iTwin, żeby zintegrować ją z NVIDIA Omniverse w celu dostarczania grafiki do wspomaganej sztuczną inteligencją, wizualizacji w czasie rzeczywistym oraz symulacji cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Ta integracja umożliwia wizualizację treści cyfrowych klasy inżynierskiej z dokładnością do milimetra z fotorealistycznym oświetleniem i efektami środowiskowymi na wielu urządzeniach, w tym przeglądarkach internetowych, stacjach roboczych, tabletach oraz zestawach rzeczywistości wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) z dowolnego miejsca na świecie.

Bentley iTwin to otwarta, skalowalna platforma oparta na chmurze, która umożliwia firmom inżynierskim i właścicielom-operatorom tworzenie, wizualizację i analizę cyfrowych bliźniaków infrastrukturalnego majątku trwałego. Menedżerowie informacji cyfrowych używają jej do włączania danych inżynierskich utworzonych za pomocą różnych narzędzi projektowych do istniejącego cyfrowego bliźniaka i dostosowywania ich do danych modelowania rzeczywistości, danych Internetu (IoT) rzeczy i innych powiązanych danych bez zakłócania obecnych narzędzi lub procesów.

Prezes Bentley Systems, Greg Bentley, powiedział: „Wizualizacja i symulacja stanowią podstawę wielu przypadków użycia cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Współpraca technologii Bentley iTwin i NVIDIA Omniverse zapewnia doznania 3D/4D w czasie rzeczywistym, które umożliwią opartą na fizyce realną symulację nawet największych i najbardziej złożonych infrastrukturalnych majątków trwałych. Obliczenia wykonywane przez GPU zmieniają świat inżynierii i budownictwa. Są obiecujące w kwestii uwolnienia potencjału sztucznej inteligencji do symulacji i zaawansowanych analiz w cyfrowych bliźniakach infrastruktury”.

„Nowoczesna infrastruktura to wspaniałe osiągnięcia inżynierskie. NVIDIA i Bentley mają wspólną wizję fizycznych bliźniaków cyfrowych — tak dokładnych i realistycznie symulowanych, że zrewolucjonizują wszystko od projektowania infrastruktury po obsługę”, powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny NVIDIA. „NVIDIA Omniverse została stworzona właśnie po to, aby zrealizować tę wizję — aby tworzyć współdzielone wirtualne światy, które są symulowane z zachowaniem fizycznego i fotograficznego realizmu. Jesteśmy zachwyceni, że firma Bentley opracowuje aplikacje dla cyfrowych bliźniaków infrastruktury na platformie NVIDIA Omniverse”.


Niedościgniona wizualizacja infrastruktury o wysokim stopniu wierności

Połączenie platform Bentley iTwin i NVIDIA Omniverse oferuje użytkownikowi niezrównane, wysokowydajne doświadczenie w skali, która wcześniej nie była możliwa.

Integracja możliwości platformy Bentley iTwin i NVIDIA Omniverse umożliwia użytkownikom wirtualne zwiedzanie ogromnych zakładów przemysłowych i platform morskich, tak jakby przechodzili przez infrastrukturę w czasie rzeczywistym, w celach takich jak wytyczanie tras i optymalizacja dróg ewakuacyjnych.

„Branża zmierza w dobrym kierunku — w kierunku bardziej zautomatyzowanych i zaawansowanych narzędzi, które poprawiają wyniki klientów”, powiedziała Donna DeMarco, osoba odpowiedzialna za modelowanie informacji o instalacjach przemysłowych z firmy Jacobs. „Firma Jacobs jest dumna ze współpracy z firmą Bentley w zakresie wykorzystywania narzędzi, takich jak iTwin w połączeniu z NVIDA Omniverse, do osiągania dobrych wyników przez naszych klientów”.
Informacje o NVIDIA Omniverse

NVIDIA Omniverse to otwarta platforma do wirtualnej współpracy i fizycznie dokładnej symulacji. Ta oparta na technologii NVIDIA RTX platforma wykorzystuje wspólny format wymiany Universal Scene Description (USD) do wizualizacji i symulacji 3D w czasie rzeczywistym, który został pierwotnie opracowany przez firmę Pixar w celu uproszczenia przepływów pracy w przemyśle rozrywkowym i jest obecnie wdrażany w innych branżach, w tym w architekturze, budownictwie, inżynierii oraz cyfrowych fabrykach.


Informacje o platformie Bentley iTwin

Platforma Bentley iTwin to otwarta, skalowalna platforma oparta na chmurze, która umożliwia zespołom projektowym i właścicielom-operatorom tworzenie, wizualizację i analizę cyfrowych bliźniaków zasobów infrastruktury. Umożliwia menedżerom informacji cyfrowych włączanie danych inżynierskich utworzonych za pomocą różnych narzędzi projektowych do istniejącego cyfrowego bliźniaka i dostosowywanie ich do danych rzeczywistości i innych powiązanych danych bez zakłócania ich obecnych narzędzi lub procesów. Użytkownicy mogą wizualizować i śledzić zmiany, w tym zmiany zachodzące w rzeczywistych warunkach, pochodzące z urządzeń podłączonych do Internetu rzeczy, takich jak czujniki i drony. Platforma Bentley iTwin ułatwia podejmowanie działań przez decydentów w całej organizacji i podczas całego cyklu życia aktywów. Użytkownicy podejmują bardziej świadome decyzje, przewidują i unikają problemów zanim te się pojawią, a także szybciej i pewniej reagują — co przekłada się na oszczędności, lepszą dostępność usług, mniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne i zwiększone bezpieczeństwo. Platforma Bentley iTwin jest podstawą aplikacji „obsługiwanych przez iTwin” i rozwiązań cyfrowych bliźniaków stworzonych przez firmę Bentley i jej partnerów strategicznych, integratorów cyfrowych, integratorów systemów, niezależnych dostawców oprogramowania i twórców oprogramowania.

Bentley

 

fot.: iStock

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij