24 lutego 2021 r. firma STRABAG podpisała z Urzędem Miasta Gdyni oraz PKP PLK umowę o wartości blisko 79 mln PLN brutto na zaprojektowanie i budowę wiaduktu drogowego w ciągu ul. Puckiej w Gdyni.

Obiekt o długości 185 m i szerokości 18,5 metra powstanie nad torami kolejowymi linii 201, 228 oraz torami stacji PKP Gdynia Port – na północ od ul. Przemysłowej .
Wiadukt będzie posiadał 2 pasy ruchu, chodnik o szerokości 1,5 metra oraz ścieżkę rowerową. Zamontowane zostaną bariery ochronne i nowoczesne oświetlenie. W zakres prac wchodzi również przebudowa infrastruktury podziemnej.

Zawarcie umowy z wykonawcą wiaduktu na ul. Puckiej to bardzo ważny moment, który poprzedziły pomyślne negocjacje z PKP PLK dotyczące partycypacji w kosztach. Wkrótce zacznie się cały proces inwestycyjny związany z jednym z kluczowych projektów drogowych. Jestem przekonany, że inwestycja znacznie poprawi komunikację północnych dzielnic Gdyni z pozostałą częścią miasta. Wstępne analizy wskazywały, że dzięki nowemu wiaduktowi czas przejazdu skróci się nawet o kilkanaście minut, ale najważniejsze jest to, że znikną tradycyjne rogatki i wszyscy uczestnicy ruchu, także piesi i rowerzyści będą mogli bezpiecznie przemieszczać się nad torami kolejowymi. – powiedział Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni.

Prace przy budowie wiaduktu realizowane będą do końca drugiego kwartału 2023 roku. Po ich zakończeniu zlikwidowane zostaną dotychczasowe przejazdy kolejowe, a czas przejazdu tego odcinka skróci się o kilkanaście minut. Dzięki wyprowadzeniu ruchu drogowego na wiadukt, znacznej poprawie ulegnie również bezpieczeństwo w tym miejscu.

STRABAG jest obecny w Trójmieście od wielu lat. Obecnie przebudowujemy Nabrzeże Norweskie w Porcie Gdynia. Cieszy fakt, że zrealizujemy również ważną inwestycją usprawniającą komunikację także w okolicy portu. Z pewnością wykorzystamy tu nasze wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji projektów wykonywanych na zlecenie inwestorów publicznych oraz samorządów. – podkreślił Waldemar Wójcik, członek zarządu STRABAG

STRABAG SE jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji - terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich Klientów. Dzięki zaangażowaniu ponad 76 tys. pracowników STRABAG SE osiąga roczne obroty w wysokości ponad 16 mld EUR. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach.

Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ponad 6500 pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą blisko 6 mld PLN.
Więcej informacji jest dostępnych na www.strabag.pl

źródło i fot.: STRABAG

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij