Firma Bentley Systems przeznacza 100 milionów dolarów na fundusze kapitałowe wspierające rozwój "cyfrowych bliźniaków infrastruktury".

Bentley Systems, Incorporated - firma dostarczająca oprogramowanie z zakresu inżynierii infrastruktury, 16 listopada br. ogłosiła utworzenie Bentley iTwin Ventures w celu zainwestowania w perspektywiczne firmy technologiczne zajmujące się cyfrowymi bliźniakami infrastruktury  dla dróg, kolei, wodociągów, mostów, usług komunalnych, obiektów przemysłowych i innych aktywów infrastrukturalnych.

Bentley iTwin Ventures to fundusz typu venture capital o wartości 100 milionów dolarów, który wspiera innowacje poprzez współinwestowanie w startupy i nowe firmy, które są strategicznie istotne w realizacji celu firmy Bentley Systems, jakim jest rozwój infrastruktury poprzez przejście na technologię cyfrową. Fundusz będzie ukierunkowany na inwestycje w transformacyjne rozwiązania bliźniaków cyfrowych wspierające projektowanie, symulację, budowę i/lub eksploatację infrastruktury fizycznej.

Fundusz Bentley iTwin Ventures będzie inwestować w przedsiębiorstwa na wczesnym i średnim etapie rozwoju, które wykażą się zdolnością do tworzenia aplikacji i rozwiązań wykorzystujących i rozszerzających możliwości cyfrowych bliźniaków infrastruktury, szczególnie w zakresie robót publicznych i usług użyteczności publicznej oraz w sektorach przemysłowych i związanych z zasobami i infrastrukturą.  Fundusz zainwestuje w możliwości, które mogą wykorzystać platformę iTwin firmy Bentley i zestawy narzędzi typu open source, wspierając wiedzę merytoryczną, zespoły komercyjne i/lub globalny zasięg oraz relacje w społeczności inżynierów infrastruktury.

- Wykorzystując moment pierwszej oferty publicznej firmy Bentley Systems, cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze inicjatywy wspierające rozwój poprzez formalne uruchomienie funduszu Bentley iTwin Ventures w celu wspierania rozwoju przedsiębiorstw zajmujących się rozwiązaniami wykorzystującymi cyfrowe bliźniaki infrastruktury” — powiedział Greg Bentley, CEO firmy Bentley Systems - Nasza platforma iTwin zapewnia skalowalną, otwartą podstawę dla innowacji technicznych i komercyjnych, która umożliwi dynamicznemu ekosystemowi kreatywne łączenie możliwości wykorzystania cyfrowych bliźniaków w rozwoju infrastruktury. Własne narzędzia analityczne, obsługa danych, testy porównawcze i komercyjne modele usług nie znajdują się w bezpośrednim zakresie podstawowej działalności firmy Bentley Systems, ale cieszymy się, że mamy udział w inicjowaniu ich przyszłych sukcesów. Oto w pełni cyfrowy ekosystem cyfrowych bliźniaków infrastruktury!

Bentley Systems

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij