W nocy z 9 (poniedziałek) na 10 listopada (wtorek) zmarł Józef Sulima, dyrektor Podlaskiego ZDW w Białymstoku. Odszedł do końca kierując zarządem dróg, jego kadrą i statutową działalnością.

Józef Sulima zdobywając doświadczenie zawodowe od roku 1980 r. przeszedł niemalże wszystkie możliwe szczeble kariery zawodowej w strukturach organizacyjnych drogownictwa, zaczynając od  technika drogowego w Obwodzie Drogowym Nr 3 w Suchowoli Rejonu Dróg Publicznych w Sokółce do Dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku w 2009 r.

Za swoje zasługi uhonorowany był licznymi wyróżnieniami, m.in. Honorowymi Odznakami: „Zasłużony dla drogownictwa” i „Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej”, Złotą Odznaką Honorową SITK RP.

Na stronie PZDW pracownicy zarządu wspominają zmarłego:

W całym okresie 40-letniej pracy w krajowych i samorządowych jednostkach organizacyjnych drogownictwa zawsze starał się poszerzać swoją wiedzę, rozwijać umiejętności i podnosić kwalifikacje. Oprócz pracy administratora sieci drogowej bliskie mu były problemy z zakresu nadzoru inwestorskiego. Często uczestniczył lub współorganizował specjalistyczne szkolenia zawodowe, kursy i seminaria dotyczące zarówno organizacji i zarządzania drogami, jak również  wdrażania nowoczesnych technologii i materiałów drogowych. W pracy zawodowej i kontaktach branżowych dał się poznać jako wyjątkowo sprawny organizator, pasjonat drogownictwa i wysokiej klasy specjalista. Cechowała go głęboka wrażliwość, otwartość na ludzkie problemy i skromność osobista.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij