19 października 2020 r. PKP Polskie Linie Kolejowe, Gmina Koluszki i STRABAG podpisana zostały umowę na wybudowanie tunelu kolejowego o wartości 29,114 mln PLN.

Projekt przewiduje wybudowanie tunelu o całkowitej długości ok 304 m i szerokości 11m pod 5 torami linii kolejowych nr 17 i 25 na zachód od stacji kolejowej w Koluszkach.

Inwestycja pozwoli zlikwidować przejazd kolejowy zlokalizowany na dwóch ważnych liniach kolejowych zapewniających połączenia w relacji Warszawa Zachodnia – Łódź Fabryczna oraz Łódź Fabryczna – Dębica.

Tunel wraz z przebudową lokalnej drogi j pomiędzy Gałkowem Dużym i Gałkowem Małym w gminnie Koluszki wybudowany zostanie w technologii wanny szczelnej zwieńczonej żelbetowym oczepem. Długość przejazdu pod układem torowym wyniesie 28 m. Tunel znacząca poprawi bezpieczeństwo zarówno podróżujących koleją, jak i kierujących pojazdami. Prace budowalne mają na celu likwidację, uciążliwego dla mieszkańców przejazdu kolejowego, którego liczne zamknięcia w ciągu doby, powodowały utrudnienia w komunikacji.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij