7-8 września 2020 r. na Politechnice Gdańskiej odbyła się XIII edycja Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - GAMBIT 2020 poświęcona wyzwaniom i uwarunkowaniom poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego do 2030 roku.

W tym roku wyjątkowo, w związku z epidemią korono wirusa,  konferencja realizowana była w formie zdalnej. W wydarzeniu wzięło udział prawie 300 osób z 16 krajów.  Uczestnicy mieli okazję wysłuchania w ciągu dwóch dni obrad 70 referatów w 11 sesjach tematycznych:

•    Programy i kierunki działań strategicznych na rzecz brd do roku 2030,
•    Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego,
•    Bezpieczna infrastruktura drogowa,
•    Badania i sterowanie ruchem drogowym,
•    Organizacja ruchu drogowego,
•    System bezpieczeństwa ruchu drogowego,
•    Bezpieczeństwo ruchu rowerowego,
•    Bezpieczeństwo ruchu pieszego,
•    Bezpieczny system transportu zbiorowego.

Organizatorami konferencji była Katedra Inżynierii Drogowej i Transportowej  oraz Fundacja Rozwoju Inżynierii Lądowej. Patronat honorowy nad konferencją objęli Rektor Politechniki Gdańskiej, Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Minister Infrastruktury, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Patronat medialny objął magazyn Autostrady. Realizacja konferencji możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego  z programu „Doskonała nauka” oraz  firm DUORS, Transprojekt, Amber-one i Saferoad.

Organizatorzy dziękują wszystkim prelegentom za wysoki poziom merytoryczny oraz sprawny przebieg wystąpień w tej nowej dla wszystkich formule. Przesyłane przez uczestników oceny konferencji wskazują na pewien niedosyt dyskusji i spotkań kuluarowych. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji uda się nam zaproponować formułę hybrydową czerpiącą to co najlepsze z nowych technologii i tradycji!

Już dziś zapraszamy na kolejną XIV Konferencję GAMBIT 2022.

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij