GDDKiA podpisała umowę na stworzenie dokumentacji dla obwodnicy Oławy w ciągu drogi krajowej nr 94 (DK94). Obwodnica Oławy została ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Umowa i obowiązki wykonawcy Umowa została podpisana z firmą Sweco Engineering z Krakowa. Zadaniem projektantów będzie opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej dla zadania pn. „Budowa obwodnicy Oławy w ciągu drogi krajowej nr 94”. Koszty wykonania dokumentacji dla ww. zadania wynosi 2 885 223,30 zł brutto.

 

Budowa obwodnicy Oławy wpłynie na poprawę warunków ruchu, bezpieczeństwa użytkowników dróg i mieszkańców miasta. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju. Dzięki wybudowanej obwodnicy powstanie nowy odcinek drogi klasy GP o długości ok. 11 km, którego celem jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta oraz upłynnienie ruchu do Oławskiej Podstrefy Ekonomicznej. Inwestycja planowana jest do realizacji w formule „Projektuj i Buduj” w latach 2026-2029.

 

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij