Od początku pandemii koronawirusa w Polsce, CEMEX Polska przekazał ponad 10 tys. maseczek chirurgicznych, ponad 13 tys. sztuk rękawiczek, 84 przyłbice oraz 300 fartuchów dziewiętnastu organizacjom pozarządowym, placówkom medycznym i szkolnym.

Firma CEMEX Polska nie pozostaje obojętna na potrzeby społeczności lokalnych, z którymi współpracuje długofalowo, także w czasie trwającej pandemii COVID-19. Po zweryfikowaniu potrzeb partnerów w dwunastu lokalizacjach w Polsce, w których działają zakłady CEMEX: Cementownia Chełm, Cementownia Rudniki, Wytwórnia Betonu Towarowego w Szczecinie, Krakowie i Tarnowie, Przemiałownia w Gdyni oraz kopalnie kruszyw w Borzęcinie i Bierawie, CEMEX zapewnił podstawowe środki ochrony osobistej, które zabezpieczą potrzeby organizacji w najbliższym czasie.

Środki ochrony osobistej, takie jak maseczki, przyłbice, rękawiczki i fartuchy, zostały do tej pory przekazane przez pracowników CEMEX Polska 19 organizacjom:

•    Samodzielnemu Publicznemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Chełmie,
•    Domowi Pomocy Społecznej w Nowinach,
•    Domowi Pomocy Społecznej w Częstochowie,
•    Stowarzyszeniu Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej w Częstochowie,
•    Stowarzyszeniu FENIKS w Szczecinie,
•    Domowi Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Szczecinie,
•    Szpitalowi Specjalistycznemu w Kościerzynie,
•    Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Brzesku,
•    Szpitalowi Specjalistycznemu im. Babińskiego w Krakowie,
•    Stowarzyszeniu „Stołczyn po sąsiedzku” oraz
•    Placówkom edukacyjnym: Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Lubieniu, Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. Jana Pawła II w Rudnikach, Żłobkowi Miejskiemu "Słoneczko" w Chełmie, Żłobkowi Miejskiemu „Chełmskie Niedźwiadki” w Chełmie, Publicznemu Przedszkolu w Bierawie, Samorządowemu Przedszkolu nr 140 w Krakowie, Przedszkolu Publicznemu nr 15 w Tarnowie, Środowiskowej Placówce Edukacyjno-Wychowawczej Nr 1 w Szczecinie.

Darowizna środków ochrony osobistej to kolejna inicjatywa CEMEX Polska na rzecz wsparcia przedstawicieli społeczności lokalnych w trakcie pandemii koronawirusa. – Wiosną tego roku zaangażowaliśmy się m. in. w realizację projektu „Wirtualna Klasa CEMEX”, który pomaga wspierać zdalne metody nauczania w szkołach znajdujących się w pobliżu zakładów CEMEX. Do tej pory, razem z wolontariuszami CEMEX Polska, z projektem dotarliśmy do ponad 3100 uczniów szkół podstawowych i prawie 430 nauczycieli w 12 lokalizacjach. Od września będziemy wspierać w tym zakresie kolejne szkoły, a także pomożemy zaktualizować program do zdalnego nauczania na nowy rok szkolny w placówkach, z którymi od wiosny współpracujemy w ramach projektu – mówi Dominika Sztuka-Arak z Zespołu CSR CEMEX w Polsce. Dodatkowo, w ramach tegorocznej edycji Konkursu Grantowego "Fabryka Pomysłów" Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość, wsparcie finansowe zostanie przekazane organizacjom pozarządowym i instytucjom edukacyjnym na walkę ze skutkami pandemii.
Od początku pandemii koronawirusa, CEMEX podjął środki bezpieczeństwa i ochrony, skierowane wobec pracowników firmy oraz wszystkich partnerów biznesowych i społecznych. Firma wdrożyła w swoich strukturach ponad 50 procedur bezpieczeństwa i higieny, mających na celu zminimalizowanie ryzyka zarażenia COVID-19 w zakładach produkcyjnych CEMEX i w najbliższym sąsiedztwie.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij