5.03.2020 r., tradycyjnie w warszawskim Domu Technika NOT, po raz dziewiętnasty odbyło się seminarium geotechniczne zorganizowane przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów oraz Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych.

Tematem tegorocznego seminarium było wzmacnianie podłoża i fundamentowanie. Pierwszym referatem był ,,Bukiet kwiatów” Krzysztofa Grzegorzewicza, w którym autor przedstawił zbiór realizacji na przestrzeni swojej blisko sześćdziesięcioletniej pracy. Następnie Edyta Majer omówiła oznaczanie i klasyfikację gruntów według norm Eurokodu 7, co wielu osobom sprawia niemały problem. W dalszej kolejności Krzysztof Traczyński opisał błędy i braki w dokumentacjach geotechnicznych, a Marcin Biliniak przedstawił rolę uzupełniających badań geotechnicznych w projektowaniu wzmocnienia podłoża gruntowego. Na koniec pierwszej sesji odbył się nieplanowany w pierwotnym programie referat Bolesława Kłosińskiego o najnowszych zmianach Eurokodu 7. Po przerwie Jakub Saloni omówił problematykę platform roboczych, a następnie Maciej Szczygielski przedstawił wykorzystanie modelu numerycznego w projektowaniu wzmocnienia gruntu w technologii CDMM. Na zakończenie Sławomir Dekert przedstawił wykorzystanie keramzytu przy rozwiązywaniu problemów geotechnicznych – jako nasypy odciążające oraz w celu redukcji parcia na obiekty inżynierskie. Podejście to jest odmienne od dotychczas stosowanego – zamiast wzmocnienia autor proponuje zmniejszanie obciążeń. Na zakończenie w ramach niespodzianki, Piotr Rychlewski przedstawił najnowsze informacje na temat budowanej obwodnicy Koszalina.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij