Praktyczną i niezwykle przydatną publikację dla branży drogowej przygotowała spółka ORLEN Asfalt. Książkę „Mieszanki i nawierzchnie z ORBITON HiMA” można bezpłatnie zamówić lub pobrać na stronie orbiton.pl

Blisko 180-stronicowe opracowanie to kompendium wiedzy na temat stosunkowo młodego produktu na rynku drogowym, jakim są asfalty wysokomodyfikowane typu HiMA. Wprawdzie handlowo w Polsce asfalty ORBITON HiMA dostępne są od 2014 r., to wciąż drogownictwo poznaje ich właściwości, a także zasady prawidłowej aplikacji i wyboru optymalnego miejsca zastosowania.

Jest to proces typowy dla nowych produktów o specyficznych cechach, bo pomimo że mieszanki mineralno-asfaltowe z ORBITON HiMA wizualnie wyglądają tak samo, jak z typowymi asfaltami drogowymi, to są materiałem o zupełnie innych właściwościach użytkowych i nieco innej technologii stosowania. Dlatego w poczuciu odpowiedzialności za rozwój drogownictwa oraz w trosce o coraz lepszą jakość nawierzchni asfaltowych budowanych w Polsce, podjęliśmy próbę przybliżenia drogowcom specyfiki mieszanek i nawierzchni zawierających ORBITON HiMA, czego efektem jest ta publikacja – mówi Marek Pietrzak, prezes zarządu ORLEN Asfalt.

ORLEN Asfalt już od wielu lat oferuje branży drogowej wsparcie techniczne i merytoryczne, co potwierdza wydawany w cyklu dwuletnim „Poradnik Asfaltowy”. Pozycja ta cieszy się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli branży drogowej, ale w tym roku spółka, na podstawie analizy rynku drogowego oraz przewidywań dotyczących kierunków jego rozwoju, postanowiła przekazać dodatkową porcję wiedzy w postaci książki poświęconej wyłącznie asfaltom wysokomodyfikowanym.

Publikacja „Mieszanki i nawierzchnie z ORBITON HiMA” jest kolejnym narzędziem wsparcia dla klientów Grupy ORLEN w stosowaniu tych nowoczesnych lepiszczy asfaltowych. Wpisuje się w ogólną strategię działania spółki ORLEN Asfalt na rzecz rozwoju rynku i krajowego drogownictwa. Tematy podjęte w książce były do tej pory rzadko opisywane w literaturze technicznej lub w ogóle wcześniej niepublikowane, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dlatego możemy tutaj mówić o publikacji w pewnym sensie unikatowej dla branży drogowej, gdyż w jednym miejscu opisane są wszystkie nasze doświadczenia z ORBITON HiMA – mówi Maciej Jankiewicz, członek zarządu ORLEN Asfalt.

Co istotne, publikacja jest bezpłatna. Zainteresowane osoby mogą ją pobrać lub zamówić w wersji papierowej wchodząc na stronę orbiton.pl i wypełniając znajdujący się na niej formularz. Zapraszamy do lektury nowej publikacji.

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij