Rozpoczęły się – wyczekiwane przez mieszkańców wsi Krzyżkówko od ponad 40 lat – prace związane z budową drogi powiatowej Lewice – Krzyżkówko – Miłostowo.

Pracami budowlanymi objęty zostanie odcinek ok. 3,5 km drogi od Lewic do Krzyżkówka. O budowę tej drogi mieszkańcy Krzyżkówka walczą od lat. To jedna z nielicznych miejscowości w powiecie międzychodzkim, która nie ma utwardzonej drogi dojazdowej. Droga zarządzana przez Starostwo Powiatowe w Międzychodzie jest co roku równana, ale to nie to samo.

Wartość kosztorysowa projektu to ok. 7,2 mln zł, z czego ponad 3,2 mln zł powiat otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych, a resztę, czyli prawie 4 mln zł będzie musiał wyłożyć ze środków własnych. Powiat realizuje zadanie sam.

Jeśli w przyszłości udałoby się także wybudować odcinek drogi od Krzyżówka do Miłostowa, powiat międzychodzki zyskałby nowe połączenie drogi wojewódzkiej nr 160 Miedzichowo – Międzychód w Lewicach z drogą krajową nr 24 Poznań – Gorzów Wielkopolski w Kwilczu.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij