26-28 października 2020 r. w Kielcach odbędzie się XVI Konferencja Naukowo-Techniczna Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego organizowana przez Politechnikę Świętokrzyską

Lokalizacja:
Kielce-Cedzyna
Data rozpoczęcia:
26.10.2020
Data zakończenia:
28.10.2020
Strona www:

Wychodząc naprzeciw potrzebie doskonalenia zawodowego czynnie działających w branży budowlanej specjalistów, Konferencja Naukowo-Techniczna Warsztat Pracy Rzeczoznawcy Budowlanego stała się miejscem przekazywania i wymiany informacji, wiedzy i doświadczeń z zakresu szeroko rozumianego rzeczoznawstwa budowlanego. Podstawowym celem tej Konferencji jest prezentowanie podstaw naukowych działalności budowlanej koniecznych do rozwiązywania konkretnych, nierzadko bardzo złożonych problemów związanych z obowiązkiem zapewnienia bezpieczeństwa i trwałości obiektów budowlanych.

Biorąc pod uwagę, że obecnie zmienia się sposób użytkowania wielu obiektów lub ze względu na wiek wchodzą one w okres podwyższonego zagrożenia i awaryjności, częściej też występują kataklizmy, takie jak powodzie i pożary, problematyka rzeczoznawstwa coraz bardziej się rozszerza. Wymaga to ciągłego uzupełniania wiedzy szczególnie z zakresu: zastosowania nowych materiałów, prowadzenia monitoringu i diagnostyki oraz stosowanych w tym celu metod badawczych i interpretacji uzyskiwanych wyników, a także wdrażania nowoczesnych technologii budowlanych oraz metod napraw i wzmacniania. Wszystko to zwiększa zapotrzebowanie na coraz liczniejszą kadrę przygotowaną do podejmowania tych bardzo odpowiedzialnych zadań, a co za tym idzie, niezbędna jest współpraca i transfer wiedzy między środowiskiem naukowym a społeczno-gospodarczym.

Tematyka warsztatów:
• Zagadnienia formalno-prawne i etyczne w działalności Rzeczoznawcy i Specjalisty Budowlanego.
• Systemy monitoringu i nieniszczące metody badawcze stosowane w ocenie stanu technicznego obiektów budowlanych z analizą wyników i przykładami zastosowań.
• Oceny stanów technicznych, trwałości konstrukcji z uwzględnieniem wpływu środowiska i innych oddziaływań zewnętrznych.
• Zagadnienia obejmujące stosowanie nowoczesnych materiałów i technologii budowlanych.
• Metody ocen właściwości cieplnych obiektów budowlanych.
• Ocena bezpieczeństwa obiektów po pożarze.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij